CYKL SPOTKAŃ Z ILUSTRATOREM KSIĄŻEK

W dniu 23.10.2012 r. biblioteka zorganizowała spotkanie dla uczniów z drugiej klasy szkoły podstawowej w Wiśniowej z panem Grzegorzem Wojtasikiem-ilustratorem książek i czasopism.

Pan Grzegorz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w 
Krakowie, współpracuje z wydawnictwami National Geographic, Aksjomat, Albatros, Multico, Nowa Era, Opres, czasopismem Abecadło oraz Instytutem Botaniki PAN, Instytutem Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN,a także Instytutem Zoologii UJ.

Pan Ilustrator przybliżył dzieciom warsztat ilustratora książki oraz drogę ilustracji od artysty do wydawnictwa, a także pokazał swoje piękne prace. Podkreślił, że od zawsze drzemała w nim wielka chęć rysowania i ta wielka pasja przerodziła się w wykonywany zawód. 
Uczniowie byli zachwyceni pracami pana Grzegorza i z wielką chęcią  zamienili się w  artystów tworząc własne ilustracje ulubionych zwierzątek. Pan Grzegorz chętnie udzielał wskazówek, a także zaproponował aby każde dziecko do swojej ilustracji ułożyło krótki wierszyk tak aby później po złączeniu wszystkich ilustracji powstała książka.

Spotkanie było doskonałą lekcją na której dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek, a także mogły spróbować własnych sił w tworzeniu książki.

Najnowsze aktualności

Wiosenny wernisaż prac malarskich Leny Jach już za nami…Skip to content