7 Dyktando Wiśniowskie

7 DYKTANDO WIŚNIOWSKIE już za nami…

22.02.2022 r. o godz. 16.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Janiny Czaja w Wiśniowej odbyło się 7 Dyktando Wiśniowskie. W tym roku dyktando zostało zorganizowane hybrydowo (stacjonarnie i on-line) i wzięło w nim udział 20 osób. Tym razem tekstem dyktanda był fragment książki Aliny Witkowskiej i Ryszarda Przybylskiego pt. ROMANTYZM.

Dlaczego tekst o tej niezwykłej epoce?

Rok 2022 Sejm RP ustanowił Rokiem Romantyzmu Polskiego. W uchwale wskazano, że ,,Pamięć romantyzmu polskiego jest pamięcią najważniejszych znaków określających narodową tożsamość. W roku 2022 przypadają dwusetne urodziny tej epoki i jest to dobry powód do przypomnienia duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele”.

Wyniki 7 Dyktanda Wiśniowskiego będą ogłoszone wkrótce.

Serdecznie DZIĘKUJEMY: pani Agnieszce Handzel, pani Grażynie Dudzik, pani Marii Knapik, pani Zofii Knapczyk, pani Małgorzacie Leszczyńskiej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg dyktanda, a uczestnikom GRATULUJEMY podjęcia wyzwania oraz zapraszamy za rok!

Szczególnie DZIĘKUJEMY Daniel Obuchowicz za wolontaryjne przygotowanie całego systemu i obsługę informatyczną dyktanda on-line.

#DyktandoWiśniowskie#BibliotekaPubliczna#bibliotekaWwiśniowej#dyktando#ortografia#spotkanieWbibliotece

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze aktualności

Wystawa: Call me Isza. Żeńszczyzna: żydowsko-polskie dziedzictwo kobietSkip to content