WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
W WIŚNIOWEJ


PROMOCJA CZYTELNICTWA WŚRÓD PRZEDSZKOLAKÓW

W związku z uczczeniem 650 lat od wprowadzenie zawodu stacjonariusza, czyli pierwowzoru dzisiejszego wydawcy, bibliotekarza i księgarza w jednej osobie, ogłoszono, że rok 2014 będzie Rokiem Czytelnika. Ideą obchodów, jest promocja książki i zawodów z nią związanych - bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, drukarzy.

Z okaji Roku Czytelnika nasza biblioteka rozpoczęła jeszcze bardziej intensywną współpracę z miejscowymi przedszkolami, aby dzieci już od najmłodszych lat mogły się z książką oswoić, a potem zaprzyjaźnić.

Poprzez czytanie mamy szansę zachęcić dzieci do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów, gdyż mądre książki są nośnikami wielu uniwersalnych wartości moralnych. Dzisiaj ksiązki dla dzieci zawierają wspaniałe fotografie, ilustracje, różne ukryte zakładki, które pomagają w zdobywaniu dziecięcej sympatii dla książek, które stają się dla nich barwnym „przyjacielem”. 

Podczas spotkań bibliotecznych z przedszkolakami, które odbywają sie systematycznie  staramy się łączyć czytelnictwo z zajęciami np.plastycznymi, konkursami, zgadywankamizwiązanymi z bohaterami czytanej książki. 

Opublikowano 15 kwietnia 2014 przez Paulina Matykiewicz

Wyświetleń: 121


Galeria


5 Terre

Promocja czytelnictwa


5 Terre

Promocja czytelnictwa


5 Terre

Promocja czytelnictwa


5 Terre

Promocja czytelnictwa


5 Terre

Promocja czytelnictwa


5 Terre

Promocja czytelnictwa