PODSUMOWANIE PROJEKTU ,,OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

4×3- prosta sprawa! Projekt: ,,Ocalić od zapomnienia” był realizowany w bibliotece od września do 26 listopada 2012 roku. 

Projekt miał na celu propagowanie oraz dokumentowanie efektów polsko-niemieckich spotkań młodzieży w zakresie wymiany szkolnej i pozaszkolnej, wspieranych finansowo przez Polsko-niemiecką Współpracę Młodzieży z udziałem uczestników Gminy Wiśniowa.

Głównymi celami wymiany szkolnej było wychowanie i edukacja międzykulturowa, dialog, burzenie przesądów i stereotypów, budowanie otwartości i tolerancji, popularyzacja wiedzy o własnym regionie oraz edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dnia 26 listopada 2012 r.  w czytelni biblioteki odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Młodzież z ZPO w Wiśniowej z tej okazji przygotowała prezentacje multimedialne, w których zawarte zostały informacje oraz ciekawostki dotyczące zarówno Polski i Niemiec. 

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać sie także z fotogalerią, posłuchać regionalnych piosenek wykonywanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz skosztować wyśmienitych, tradycyjnych potraw przygotowanych przez panią Urszulę Moryc.

Najnowsze aktualności

Wystawa: Call me Isza. Żeńszczyzna: żydowsko-polskie dziedzictwo kobietSkip to content