Gminna Biblioteka Publiczna  została założona jesienią 1948 roku i miała w posiadaniu 680 woluminów. Wówczas kierownikiem Biblioteki był działacz młodzieżowy Stanisław Jamróz, który zrzekł się stanowiska ze względu na inne obowiązki, a jego miejsce od 1 grudnia 1949 roku przejęła pani Janina Czaja.

W roku 1954 po kilkuletniej tułaczce w różnych niewygodnych pomieszczeniach Gromadzka Biblioteka Publiczna dostała nowy lokal w miejscowym Domu Kultury,  w którym ulokowała pięciotysięczny księgozbiór. W 1964 roku została otwarta czytelnia.

Biblioteka działała bardzo prężnie, stająć się centrum kulturalnym wsi. Były organizowane korowody postaci z baśni i bajek z okazji Dni Oświaty Książki i Prasy, konkursy czytelnicze i poetycki, atrakcje dla dzieci i młodzieży, a przede wszystkim spotkania z literatami i ludźmi kultury.

Od roku 1973 do 2009 kierownictwo biblioteki pełniła pani Janina Bajer. W lipcu1978 roku biblioteka otrzymała  trzy pokojowy lokal w Gminnym Ośrodku Kultury oraz dotację na wyposażenie.

Od stycznia 2009 roku do chwili obecnej dyrektorem biblioteki jest pani Antonina Obuchowicz. 15 marca 2011r. biblioteka została przeniesiona do nowowyremontowanego budynku, w którym dawniej mieścił sie Posterunek Policji. W dniu 15.10.2011 r. odbyła się bardzo ważna uroczystość otwarcia, poświęcenia i nadania imienia Janiny Czaja Bibliotece Publicznej Gminy Wiśniowa.

W lokalu mieści się również Punkt Informacji Turystycznej w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. 

Najnowsze aktualności

Z Kolorowym Potworem rozmawiamy o emocjach…Skip to content