PROJEKT ,,MĄDROŚĆ STARSZYCH ASPIRACJĄ DLA MŁODSZYCH”

Od grudnia 2012 roku biblioteka współuczestniczy w projekcie ,,Mądrość starszych aspiracją dla młodszych”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach RZĄDOWEGO PROGRAMU NA RZECZ AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ OSÓB STARSZYCH (ASOS), realizowanego przez Stowarzyszenie BE-20 z siedzibą w Raciechowicach.

W ramach tego projektu w czytelni biblioteki odbywał się kurs komputerowy dla  20 osób z naszej gminy, które uczestniczą w projekcie. 

W sobotę 15.12.2012 roku została zorganizowana wycieczka do Zakopanego. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Ludźmierza. Miejscowość ta kojarzy nam się z cudowną figurą Matki Boskiej “Gaździny i Królowej Podhala”. Kult Maryjny trwa tam od niepamiętnych czasów. Figura słynąca z niezliczonych łask przyciąga tłumy pielgrzymów. Historycy określili, iż cudowna figura Matki Boskiej Ludźmierskiej powstała około roku 1400. 

Następnie odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Historia sanktuarium ma swój początek w 1946 roku. W dowód wdzięczności za uratowanie życia Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II wybudowano na Krzeptówkach w latach 1987-1992   Kościół Matki Bożej Fatimskiej.Co roku sanktuarium na zakopiańskich Krzeptówkach odwiedza ok. 2 mln turystów.

Na  Olczy zwiedziliśmy  przepięknie wkomponowane  w tatrzański krajobraz Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.
Podczas naszej wycieczki nie mogło zabraknąć oczywiście spaceru po Krupówkach. 

Jak wszyscy stwierdziliśmy- o  każdej porze roku Zakopane wygląda pięknie, jednak zimą ma swój  szczególny, magiczny urok.

Najnowsze aktualności

Wiosenny wernisaż prac malarskich Leny Jach już za nami…Skip to content