MUUVIT-RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT!

W roku 2011 Biblioteka Publiczna Gminy Wiśniowa im. Janiny Czaja przystąpiła do  Programu Rozwoju Bibliotek. Program ten to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Dzięki programowi biblioteka mogła przystąpić do projektu: Muuvit – RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT.

„Muuvit -Ruszaj się i odkrywaj świat” jest innowacyjnym programem stworzonym z myślą o bibliotekach, które chcą poszerzyć swoją ofertę o nowe rozwiązania.
Realizując projekt „Muuvit – Ruszaj się i odkrywaj świat” mamy możliwość otworzyć swoją bibliotekę na całkowicie nowy obszar, jakim jest zdrowy tryb życia, w tym aktywność fizyczna. Jest to też świetny pretekst, aby promować wykorzystywanie nowych technologii w celach naukowych i rozwojowych.
Program składa się z dwóch elementów:
a) aktywności fizycznej, za którą dzieci zdobywają punkty,
b) możliwości odbywania w bibliotece wirtualnych podróży po świecie, połączonych ze zdobywaniem nowej wiedzy, która jest swoistą nagrodą za aktywność fizyczną.
Warunkiem koniecznym do realizacji projektu na poziomie lokalnym jest nawiązanie współpracy między animatorem pracującym na obiekcie Orlik lub boisku tego typu a bibliotekarzem zatrudnionym w lokalnej bibliotece. Animator zatrudniony na boisku odpowiadać będzie za pierwszy komponent projektu, tj. „Ruszaj się…”, natomiast biblioteka będziesz odpowiadać za drugi komponent pt. „…odkrywaj świat”

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Na spotkaniu 21.03.2013 r . w bibliotece razem ustaliliśmy, że celem podróży dla klas pierwszych(1a i 1b) będzie Rzym. Dla klas drugich(2a i 2b) celem będzie Bruksela, a dla klas trzecich(3a i 3b)- Jerozolima.

Dzieci z wielkim entuzjazmem opowiadały o swoich podróżach w różne zakątki świata oraz o tym jaką formę aktywności preferują. Podczas spotkania widać było u dzieci ogromne zainteresowanie, chęć poznania odległych miast, a także pełną mobilizację aby do celu podróży dotrzeć wcześniej niż koleżanki i koledzy z przeciwnej klasy.

Wszystkim życzymy powodzenia!

Najnowsze aktualności

Z Kolorowym Potworem rozmawiamy o emocjach…Skip to content