SPOTKANIE Z MALARSTWEM I POEZJĄ

W sobotę 13.04.2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbyło się ,,Spotkanie z malarstwem i poezją”.

W programie spotkania odbył się wernisaż prac uczestników warsztatów malarskich prowadzonych przez Jana Szczepanika,amatora-malarza oraz prezentacja poezji Łucji Bajer z tomików Milimetr nad ziemią oraz Polną Drogą.

Pani Łucja Bajer jest emerytowaną nauczycielką. Poezją, teatrem oraz muzyką interesowała się już od dzieciństwa.  Na pewnym etapie swojego życia zaczęła pisać wiersze. W 2010 roku ukazał się pierwszy tomik Milimetr nad ziemią a w 2012roku kolejny tomik Polną Drogą.

Od kilku lat wiersze Pani Łucji pojawiają się w Okienku Lirycznym tygodnika Gazeta Myślenicka. 

Pan Jan Szczepanik związany jest z gminą Wiśniowa od lat 80-tych XX wieku. Chętnie wykonywał oprawę plastyczną Grobu Bożego na Wielkanoc oraz ołtarzy na Boże Ciało. Pracował także przy odnawianiu polichromii naszego zabytkowego kościoła pw. Świętego Marcina w Wiśniowej. Pan Jan był także aktorem i scenografem Teatralnego Zespołu działającego pod kierownictwem Łucji Bajer.

Od kilku lat  Jan Szczepanik prowadzi warsztaty malarskie, na których przekazuje swoją wiedzę oraz doświadczenie dzieciom i młodzieży z naszej gminy.

Prace uczestników warsztatów wywarły na wszystkich gościach spotkania ogromne wrażenie, a wiersze Pani Łucji wprowadziły dodatkowo wspaniały, niepowtarzalny nastrój i ciepłą atmosferę.

Bardzo serdecznie dziękujemy:
– dzieciom i młodzieży, 
– Pani Łucji oraz Panu Janowi,
– Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach,
– Rodzicom za przygotowanie poczęstunku, 
– OSP w Lipniku za organizację montażu obrazów oraz dowóz do Myślenic.

Najnowsze aktualności

Z Kolorowym Potworem rozmawiamy o emocjach…Skip to content