TURNIEJ CASHFLOW „ JAK ZOSTAĆ REKINEM FINANSOWYM”?

22.12.2013 roku zakończyła się kolejna edycja finansowo-edukacyjnych warsztatów Cashflow „Jak zostać Rekinem Finansowym” zorganizowanym na terenie działania Stowarzyszenia Turystyczna Podkowa (Gminy Pcim, Siepraw, Wiśniowa, Dobczyce, Raciechowice) w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej im. Janiny Czaja w Wiśniowej.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy danego projektu współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich podsumowali zajęcia  Turniejem Cashflow.

Tym razem Turniej wygrała Gmina Wiśniowa. Są to najmłodsi uczestnicy projektu CASHFLOW: Patrycja Antolec, Roman Konieczny, Mariola Murzyn, Mariusz Murzyn, Daniel Obuchowicz, Mateusz  Sadkiewicz, Zuzanna Szurek i Marcin Tokarz.

W ciągu niecałych 40 minut nie tylko  jako zgrany zespół wyszli z wyścigu szczurów, ale również każdy z nich zdążył wygrać grę Cashflow i zrealizować swoje marzenie. Młody zespół  pokazał, iż ma odpowiednie umiejętności, które mam nadzieję będzie wykorzystywał w swoim życiu, rozwijając się i realizując swoje cele oraz marzenia.

Zwycięzka grupa z Gminy Wiśniowa otrzymała nagrody od Klubu Cashflow REKIN FINANSOWY: „pieniądze”… na zachętę do zarabiania realnych dużych pieniędzy w realnym życiu – rolkę „euro o nominalnej wartości 500 EUR”(!) oraz breloczki do kluczy w postaci miniatury wieży Eiffla od Klubu Cashflow „Paryż” z samego Paryża. Ta wieżyczka jest symbolem osiągnięcia wielkich celów życia oraz zdobycia takich wysokich szczytów jak  sama Paryska Wieża Eiffla.

Tym razem Turniej był jeszcze ciekawszy niż poprzednio, gdyż jak mówi znane przysłowie ,,Nigdy nie da się wstąpić dwa razy do tej samej wody”- zawsze będzie inna, świeższa, bardziej doskonała. Uczestnicy wspaniale się bawili i bardzo dobrze wykorzystali czas dla rozwoju swoich nawyków przedsiębiorczych oraz zdobywania wiedzy o pomnażaniu, tworzeniu, zarządzaniu i kontroli własnego kapitału pieniężnego. 
 

Im więcej spotykam ludzi w swoim Cashflow Klubie tym bardziej przekonuje się o tym jak młodzież potrafi sobie świetnie radzić ze wszelkimi przeszkodami, jak szybko wchłania wiedze i jak dobrze potrafi ją wykorzystać. 

Podczas warsztatów oglądaliśmy film z udziałem Roberta Kiyosaki i Donalda Trumpa „Dlaczego chcemy żebyście byli bogaci”. Graliśmy w finansowo-edukacyjną symulacyjną grę Cashflow, bawiliśmy się z balonami na których pisaliśmy nasze marzenia, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć oraz nagraliśmy film o Finansowym Turnieju Cashflow, który niedługo będzie wystawiony na youtubie.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał Dyplom Mistrza Cashflow (podstawowy poziom  wiedzy o finansach, przedsiębiorczości oraz zarządzaniu własnym kapitałem). 
Wszyscy wzajemnie pogratulowali sobie tego, że potrafili tą krótką przygodę swojego życia zacząć i ukończyć – przejść do końca wszystkie 10 kroków! Jest to bardzo ważna lekcja życia. W życiu zwykle nie wygrywa ten kto ma świetne cele, marzenia i wszystko wie najlepiej, ale raczej ten kto ma cierpliwość i w jakimś stopniu pokorę do życia, wie do czego dążyć, nie poddaje się, cały czas  rozwija swoje nawyki i umiejętności oraz potrafi je wykorzystywać praktycznie nie patrząc na przeciwności losu cały czas dążąc do celu.

Serdeczne podziękowania należą się pani Danucie Kowal, Andrzejowi Brożek, Tomaszowi Brożek, Ewelinie Chwajoł,  Katarzynie Dominik, Weronice Głąb, Sebastianowi Palonek oraz Justynie Stach. Była to dla nich cenna lekcjia życia, ponieważ udowodnili, że aby budować duże statki i zarabiać fortunę, potrzeba mieć odpowiednią wiedzę, doświadczenie, kapitał i nawyki praktyczne.

Dzisiejsza era jest erą chaosu, przeciążeniem informacyjnym, nie da się samemu perfekcyjnie opanować wszystkiego co jest niezbędne do realizacji dużych celów życiowych. Jest to wielka sztuka nauczyć się współpracować z odpowiednimi ludzmi oraz inspirować ich do pokonywania kolejnych szczytów i zarobienia wielkiej fortuny życia. 
 

Serdecznie dziękujemy także Panu Sławomirowi Ciślik-Pizzeria RICO, który wszystkich uczestników Turnieju poczęstował pizzą. 

Chciałabym pogratulować wszystkim uczestnikom rocznego projektu 2013 (39 osób) „Jak zostać REKINEM FINANSOWYM”, którzy bardzo dobrze poradzili sobie i przeszli z malutkiego punktu A do punktu B, a po drodze poznali pięknych ludzi, zdobyli cenną wiedzę i nabyli praktycznych umiejętności, które będą  przydatne w życiu codziennym. Mam nadzieję, że uczestnicy uświdomili sobie, że to oni sami są  odpowiedzialni za poziom swojego życia, a obwinianie za porażki innych nic nie daje. Każdy z nas buduje przyszłość swojego kraju jakością wiedzy, umiejętności, rozwoju osobistego, marzeń, celów oraz odpowiedzialności za osobisty poziom życia. 

Życzę każdemu by w 2014 roku odnalazł swoje własne cele i marzenia, rozpoczął drogę osobistego rozwoju, aby pozostawić po sobie wspaniałe dziedzictwo i pamięć dla naszych wnuków i społeczeństwa!

Tekst:Tatiana Pryt
Lider Klubu Cashflow „Rekin Finansowy”
www.rekinfinansowy.com

Najnowsze aktualności

Z Kolorowym Potworem rozmawiamy o emocjach…Skip to content