PROMOCJA CZYTELNICTWA WŚRÓD PRZEDSZKOLAKÓW

W związku z uczczeniem 650 lat od wprowadzenie zawodu stacjonariusza, czyli pierwowzoru dzisiejszego wydawcy, bibliotekarza i księgarza w jednej osobie, ogłoszono, że rok 2014 będzie Rokiem Czytelnika. Ideą obchodów, jest promocja książki i zawodów z nią związanych – bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, drukarzy.

Z okazji Roku Czytelnika nasza biblioteka rozpoczęła jeszcze bardziej intensywną współpracę z miejscowymi przedszkolami, aby dzieci już od najmłodszych lat mogły się z książką oswoić, a potem zaprzyjaźnić.

Poprzez czytanie mamy szansę zachęcić dzieci do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów, gdyż mądre książki są nośnikami wielu uniwersalnych wartości moralnych. Dzisiaj książki dla dzieci zawierają wspaniałe fotografie, ilustracje, różne ukryte zakładki, które pomagają w zdobywaniu dziecięcej sympatii dla książek, które stają się dla nich barwnym „przyjacielem”. 

Podczas spotkań bibliotecznych z przedszkolakami, które odbywają się systematycznie  staramy się łączyć czytelnictwo z zajęciami np. plastycznymi, konkursami, zgadywankami związanymi z bohaterami czytanej książki. 

Najnowsze aktualności

Wiosenny wernisaż prac malarskich Leny Jach już za nami…Skip to content