NOC W BIBLIOTECE

Akcja NOC BIBLIOTEK jest wzorowana na NOCY MUZEÓW, które to udostępniają nieodpłatnie swoje eksponaty w czasie jednej wybranej nocy na terenie całego kraju. W bibliotece jednak niewiele jest eksponatów, więc i NOC BIBLIOTEK jest zupełnie inna. Biblioteka to miejsce spotkań – to miejsce komunikacji społecznej, dostępu do wiedzy, informacji, kultury, edukacji; to miejsce dla każdego.

W piątek  2 maja 2014 r. o godz. 20.00 w Gminnej Biblioteki Publicznej  im. Janiny Czaja w Wiśniowej w ramach akcji NOC BIBLIOTEK odbyło się spotkanie z twórczością pani Marii Jasek. 
Maria Jasek jest utalentowaną autorką tomiku poezji ,,Nieśmiało szeptane” oraz  wielu wspaniałych dzieł malarskich.

Tomik wierszy został wydany przez Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych KOLONIA w Harbutowicach przy współpracy  z Warsztatami Terapii Zajęciowej, których uczestniczką jest pani Maria Jasek. To właśnie za sprawą ówczesnej Dyrektor Pani Krystyny Stolarskiej wiersze naszej artystki zostały odkryte.

,,Słuchając wierszy innych poetów, zaczęłam lepiej czuć to, co robię i uwierzyłam we własne możliwości. Pomyślałam, że egoizmem z mojej strony byłoby pisanie i zamykanie wierszy w szufladzie. Chcę się podzielić moimi emocjami z innymi. Powoli dojrzewa we mnie ta decyzja. Cieszę się z propozycji wydania moich wierszy i jestem wdzięczna wszystkim osobom, które dołożyły starań, aby ten tomik ujrzał światło dzienne. Dzięki nim wiem, że warto pisać i warto dzielić się tym z innymi.”

Uczestnictwo w warsztatach pozwoliło pani Marii realizować się artystycznie, pisać, podróżować oraz poznawać interesujących ludzi. Jej wielką pasją jest także malowanie.

,,W malowaniu fascynuje mnie nieprzewidywalność, w tworzeniu i… w odbiorze. Jest mi na dobrą sprawę wszystko jedno jaką farbą maluję i na czym. Mogę na szkle, tekturze, desce, płótnie, kamieniach(…)Wiele osób pyta mnie co lubię malować? Kwiaty, anioły, krajobrazy.”

Wystawa prac pani Marii znajduje się obecnie w bibliotece.

W organizację NOCY BIBLIOTEK bardzo aktywnie zaangażowało się  Stowarzyszenie Hospicyjne BĄDŹMY RAZEM. 

Wolontariusze recytowali wiersze nie tylko pani Marii Jasek, ale także utwory  poświęcone Świętemu Janowi Pawłowi II z tomiku  PROWADŹ NAS, którego autorami są uczestnicy Warsztatów w Harbutowicach. 

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, którą dodatkowo wzbogacał dzięki nastrojowemu przygrywaniu na akordeonach zespół Crazy Accordion Trio Cover.

Bardzo dziękujemy Uczestnikom NOCY BIBLIOTEK oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji spotkania.

Najnowsze aktualności

Wystawa: Call me Isza. Żeńszczyzna: żydowsko-polskie dziedzictwo kobietSkip to content