DZIEŃ SENIORA

10 października 2014 roku w bibliotece odbyło sie spotkanie z okazji Dnia Seniora.

Dzień ten obchodzony jest zarówno na poziomie globalnym jak i lokalnym: 1 października- Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada- Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października- Europejski Dzień Seniora.

Wszystkie daty mają jednak wspólny cel, aby kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.

Podczas spotkania w naszej bibliotece pani dyrektor złożyła wszystkim przybyłym Seniorom najserdeczniejsze życzenia oraz zaprosiła na poczęstunek.

Atmosferę spotkania umiliła swoim śpiewem oraz grą na skrzypcach aktorka krakowskiego teatru Adalex  Ewelina Cieślak, a utwory znanych kompozytorów m.in.Johanna Sebastiana Bacha na klarnecie zagrał uczeń szkoły muzycznej Grzegorz Cieślak.

W organizację spotkania zaangażowali się także wolontariusze z ZPO w Wiśniowej pod kierownictwem pani Elżbiety Koniecznej, którzy przygotowali prezentację multimedialną oraz piękne bibułkowe bukiety dla naszych Gości.