NOC W BIBLIOTECE-WYSTAWA DAWNYCH RADIOODBIORNIKÓW

Akcja NOC BIBLIOTEK jest wzorowana na NOCY MUZEÓW, które to udostępniają nieodpłatnie swoje eksponaty w czasie jednej wybranej nocy na terenie całego kraju. W bibliotece jednak niewiele jest eksponatów, więc i NOC BIBLIOTEK jest zupełnie inna. Biblioteka to miejsce spotkań – to miejsce komunikacji społecznej, dostępu do wiedzy, informacji, kultury, edukacji; to miejsce dla każdego.

W piątek  8 maja 2015 r. o godz. 19.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej  im. Janiny Czaja w Wiśniowej w ramach akcji NOC BIBLIOTEK została zorganizowana wystawa dawnych radioodbiorników z prywatnej kolekcji pana Ryszarda Dulskiego.

Ryszard Dulski prawie całe swoje życie zawodowe poświęcił elektronice i radiotechnice. W swoim mieszkaniu zgromadził ponad sto egzemplarzy odbiorników liczących od 50. do nawet 90. lat, ale jest to tylko część całej kolekcji. Inne znajdują się  w Muzeum Historii Techniki przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz w Muzeum Dźwięku i Fonografii w Niepołomicach.

Podczas piątkowego spotkania pan Ryszard Dulski przedstawił bardzo ciekawą prezentację dotyczącą radioodbiorników oraz zapoznał zgromadzonych z poszczególnymi modelami swojej kolekcji.

Tekst i fotografie:Paulina Matykiewicz

Najnowsze aktualności


Skip to content