Bezpłatne e-booki

Z listu Prezes Fundacji Legalna Kultura p. Kingi Jakubowskiej, który został wysłany do naszej biblioteki:

Już 1 września startuje projekt Kultura Na Widoku, dający dostęp do 1000 utworów cyfrowej wersji – książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata. Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Tegoroczna, trzecia edycja projektu dostępna będzie w całym kraju także za pośrednictwem plakatów, które zawisną na terenie ponad dwóch tysiącach gmin w bibliotekach . ośrodkach kultury, szkołach i instytucjach lokalnej władzy samorządowej. Projekt współfinansowany jest  przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do korzystania z tego projektu. Wystarczy pobrać na telefon lub inne urządzenie mobilne wybrane utwory z plakatu znajdującego się w bibliotece (linki oraz kody QR) lub wejść na stronę www.kulturanawidoku.pl Te zasoby będą dostępne bezpłatnie lub w bardzo niskiej cenie do 9 października br.
Z plakatu Narodowego Centrum Kultury, który również znajduje się w bibliotece, można pobrać ciekawe e-booki wydane przez NCK. Wszystkie te e-booki są bezpłatne.
Kody QR i linki na plakacie NCK, prowadzące do tych zasobów są aktywne bezterminowo.

Najnowsze aktualności

Z Kolorowym Potworem rozmawiamy o emocjach…Skip to content