Sprawozdanie z DKK

Przedstawiamy jedno ze sprawozdań DKK:

W czwartek na lekcji j. polskiego odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W jego trakcie omawialiśmy książkę napisaną przez Grzegorza Kasdepkę pt. “Wielki wybuch, czyli K kontra K”. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Kulig – prcownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na początku wypisywaliśmy na karteczkach plusy i minusy książki oraz ustaliliśmy cechy, jakimi powinien odznaczać się najlepszy przyjaciel. Późniejkażdy z nas miał powiedzieć coś od siebie na temat przeczytanej lektury.

Osobiście, kiedy zacząłem czytać tę książkę, miałem mieszane uczucia i nie wiedziałem, czy dotrwam do jej końca. Jednak przygody głównych bohaterów bardzo mnie wciągnęły. Okazały się bardzo interesujące. Zrozumiałem, że nie warto zrażać się po pierwszych kilku stronach. Polecam książkę wszystkim.

W ostatniej części spotkania pani rozdała karty pracy, na których jedni mieli napisać SMS-y, a inni e-maile o wspólnym spacerze Kseni i Kryspina. Wysłaliśmy je, a nawet dostaliśmy już napisane indywidualnie odpowiedzi.

Ze spotkania wszyscy wyszliśmy bardzo zadowoleni. Uważam, że takie lekcje powinny odbywać się częściej.

Najnowsze aktualności


Skip to content