Wyjazd do Krynicy

Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Czaja w Wiśniowej uczestniczy w projekcie ,,Sześćdziesiąt na sześćdziesiąt”  Stowarzyszenia BE-20 w ramach projektu  dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

12.07.2018 r. grupa seniorów z Wiśniowej, która uczestniczy w projekcie „Sześćdziesiąt na Sześćdziesiąt”, wzięła udział w wyjeździe do Krynicy Zdroju. Program wyjazdu był naprawdę bogaty i zapewnił jego uczestnikom wiele atrakcji.

Jednym z punktów w wycieczki był wyjazd kolejką gondolową z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Następnie seniorzy mieli chwilę wolnego czasu, żeby móc pospacerować krynickim deptakiem i podziwiać m.in. Łazienki Borowinowe, Pijalnię Główną czy też Kościół Przemienienia Pańskiego. Później grupa uczestnicząca w projekcie odwiedziła Muzeum Nikifora, gdzie niemałe wrażenie na uczestnikach zrobiły zbiory obrazów i pamiątek należących do malarza. Po takiej dawce obcowania z kulturą  zwiedzający wyjechali kolejką linową na Górę Parkową.  Na zakończenie pobytu cała grupa miała wziąć udział w Koncercie Zdrojowym, jednak ze względu na odbywający się w tym samym czasie XXI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” plany się zmieniły, a seniorzy niespodziewanie wzięli udział w jednym z największych festiwali folklorystycznych w Polsce. Tuż przed godziną 16.00 rozpoczął się niezapomniany koncert finałowy, podczas którego zasłuchani seniorzy rozkoszowali się dobrą muzyką. W drodze powrotnej biorący udział w projekcie zwiedzili Ogrody sensoryczne (Ogrody zmysłów) w Muszynie.

/Tekst: Stowarzyszenie BE-20/

Najnowsze aktualności

Wystawa: Call me Isza. Żeńszczyzna: żydowsko-polskie dziedzictwo kobietSkip to content