Projekt 60×60 dla Seniorów

Projekt 60×60 to projekt Stowarzyszenia BE-20  w którym uczestniczy biblioteka i jest on skierowany  do sześćdziesięciu  osób po sześćdziesiątym roku życia. Projekt powstał w odpowiedzi na problemy z jakimi spotykają się osoby starsze szczególnie z terenów wiejskich w tym m. in. utrudniony dostęp do zorganizowanych usług bezpośrednio kierowanych do osób starszych.

W ramach projektu zrealizowano warsztaty dotyczące bezpieczeństwa seniorów (m.in. jak nie dać się przestępcom działającym na „wnuczka” i na „policjanta”, jak zareagować na telefon od oszusta oraz ćwiczenia: jak w prosty sposób bronić się przed napastnikiem).

Seniorzy wzięli udział także w spektaklu teatralnym pt.,,Szalone nożyczki” w Krakowie oraz byli na seansie w grocie solnej(28.09.2018r.)

W ramach działań sportowych i turystycznych odbyły  zajęcia z aqua aerobiku(10 wyjazdów na basen do Bochni), sportowe święto seniorów – Senioriada oraz zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni(14.11.2018r.).

Przeprowadzono również wykład z ćwiczeniami „Jak rozpoznać i postępować w pierwszej fazie udaru mózgu”. Uczestnicy projektu szkolili się również w zakresie wizerunku Seniora. – Kolorowe warsztaty Wieku Srebrnego(7.09.2018 i 1.12.2018r.)

/Tekst:BE-20/

Najnowsze aktualności


Skip to content