Wiosenny wernisaż prac malarskich Leny Jach już za nami…

Wiosenny wernisaż prac malarskich Leny Jach już za nami…!
…było barwnie, wiosennie, pięknie i radośnie…
…a tak Pani Lena opisuje dzisiejszą wystawę:

,,Prezentowany cykl prac jest zapisem mojego zachwytu przyrodą jaka mnie otacza i niejako wchodzi do domu przez każde okno. Nigdy wcześniej nie byłam tak blisko niej i nie widziałam tego piękna ukrytego wśród drzew.

Budzą nas dzieci, a śpiew ptaków słyszymy przez całe dnie. Robiąc śniadanie widzę stare wysokie sosny a za nimi góry – często zatopione we mgle lub w świetle zachodzącego słońca. Zmienność natury, jej surowość, siła i te przepiękne barwy wpływają na nasze życie i twórczość.

Świadomie zamieniliśmy miasto na proste życie i doceniam to każdego dnia ciesząc się wolnością. Malując każdą kolejną akwarelę bawię się plamami, a ptaki i inne zwierzęta są tylko początkiem , inspiracją.

Dbając o detal i realizm – najważniejszy jest jednak sam proces tworzenia. Są to zapisane momenty ciszy i radości kiedy farba rozpływa się tak jak tego potrzebuję, a innym razem zaskakuje mnie samą.

Ulotność i lekkość tej techniki zawsze była mi bliska tak jak i papier. Małe formaty z czasem staną się większe i większe i sama jestem ciekawa moich nowych prac .

Zapraszam na spacer pośród barw…”

Lena Jach

Pani Lena jest absolwentką malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a prywatnie żoną Pawła – rzeźbiarza i mamą 5 kreatywnych dzieci. Mieszka w naszej pięknej Wiśniowej i tutaj też tworzy w otoczeniu dzikiej przyrody oraz rodziny. W jej pracach dominuje biel, światło i lekkość, akwareli.

Gratulujemy Pani Lenie wspaniałej wystawy, życzymy wielu sukcesów oraz mamy nadzieję na prezentacje kolejnych tematycznych wystaw w naszej bibliotece.

Zapraszamy serdecznie do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki!

#lenajach #malarstwo #wernisaż #bibliotekawwiśniowej #tydzieńbibliotek

Najnowsze aktualności

Wiosenny wernisaż prac malarskich Leny Jach już za nami…Skip to content