Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Tegoroczne hasło tego dnia brzmi: “Znajdziesz mnie w bibliotece”. Autorką hasła jest Marzena Przybysz. ” Hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” niesie w sobie semantyczną lekkość i swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji.(…) Wyrażenie „Znajdziesz mnie w bibliotece”, ma w sobie jakiś rodzaj intymności, osobistego przeżycia, wręcz w sposób naturalny przywołuje obrazy bohaterów książek, filmów, piosenek, którzy biegną w to jedno jedyne miejsce, gdzie mogą odnaleźć, spotkać, przyjaciela, przyjaciółkę, gdzie czeka na nich ktoś ważny, najważniejszy w określonej chwili, może nawet przygoda, albo miłość życia.” – tak o haśle mówi Krzysztof Dąbkowski, członek Prezydium ZGSBP.
[źródło:http://www.sbp.pl/artykul/?cid=23056&prev=1]

Dziękujemy serdecznie Dzieciom i Nauczycielom z Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej za życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, piękną kartkę oraz zakładkę do książki.
#TydzieńBibliotek #ZnajdzieszMnieWBibliotece #DzieńBibliotekarza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze aktualności


Skip to content