Podróże dalekie a jednak bliskie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Sławkiem Bielem.

Spotkanie odbędzie się 12 maja 2022 r. o godz. 16.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej im Janiny Czaja w Wiśniowej.

Sławek Biel- z turystyką związany od 35 lat, łączy pasję z pracą zawodową.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Studiów Podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Pierwszą jego miłością  były góry i sporty z nimi związane. Właśnie narciarstwo stanowiło łącznik pracy zawodowej z pasją. Instruktor i trener narciarstwa, przez wiele lat pracownik naukowy w Katedrze Sportów Zimowych krakowskiej AWF.

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku organizował wyjazdy narciarskie w Alpy. Spenetrował niemal większość ośrodków narciarskich Włoch i Austrii oraz wiele w Szwajcarii i Francji. W tym czasie dojrzewała kolejna pasja jaką stały się podróże bliskie i dalekie. Odwiedził większość krajów Europy oraz Chiny i kraje Afryki Północnej.

Od początków obecnego stulecia pracuje dla dużej agencji turystycznej doradzając i wysyłając na wymarzone podróże, wakacje i urlopy wielu klientów. W szczególności fascynują go kraje basenu Morza Śródziemnego jako tygiel wielokulturowości i wzajemne przenikanie wielu religii.

Od kilku lat mieszka w Węglówce, jeździ na nartach na zboczach Śnieżnicy.  Dzięki pandemii okazało się, że z domu na zboczu Lubomira, gdzie czasem w zimie nie ma dojazdu, można organizować wyjazdy niemal we wszystkie zakątki świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze aktualności

Z Kolorowym Potworem rozmawiamy o emocjach…Skip to content