Zapraszamy na Noc Bibliotek

12 października 2023 r. zapraszamy do naszej biblioteki na ,,kosmiczne” spotkania organizowane w ramach akcji Noc Bibliotek !

PROGRAM WYDARZEŃ:

-godz. 9:00 – spotkanie dla dzieci z opowiadaniem ,,Kosmiczne przygody Bruma i Gruma” Pawła Wakułay/ Praca plastyczna-kosmiczny UFOLUDEK🤖

-godz. 10:30 – spotkanie dla przedszkolaków z książką ,,Kosmos” z serii Samochodzik Franek Elżbiety Wójcik/ Gry, zabawy, kolorowanki i labirynty kosmiczne.

-godz.13.00 i godz.15.00 – spotkania z dr Marcinem Cikałą – kierownikiem Obserwatorium Astronomicznego im. Tadeusza Banachiewicza na Lubomirze /Obserwacje Słońca i wykład: Czym jest Słońce? Co napędza je do świecenia? Jak długo będzie jeszcze błyszczeć na niebie i co się z nim stanie?

Pokazy Słońca będą realizowane jednym z największych teleskopów słonecznych w Polsce. Dzięki niemu będziemy mogli podziwiać chromosferę, czyli jedną z najbardziej zewnętrznych warstw atmosfery słonecznej. W chromosferze możemy obserwować wiele ciekawych zjawisk, szczególnie wyrzutów materii, potocznie zwanych wybuchami.

W przypadku niepogody i braku możliwości obserwacji Słońca spotkanie poświęcimy prezentacji interesujących doświadczeń fizycznych: najpierw zapalimy świeczkę dymem a później zgasimy ją niewidzialną wodą, sprawdzimy co szybciej spada: piórko, czy moneta, spróbujemy przecisnąć magnes przez okrągły pierścień oraz zrobimy zawody w wyścigach magnesów.

-17:00 – projekcja filmu familijnego ,,Moja mama Gorylica” (5+)/ POPCORN /Rozmowy przy herbacie o książkach i nie tylko…

DODATKOWO: wystawa książek o tematyce astronomicznej️, książkobranie, gry i zabawy, domino książkowe, PUZZLE. Wypożyczalnia czynna do godziny 18.00!!!

Zapraszamy do naszej biblioteki również na projekcje filmów:

️ ,,Pamiętniki Tatusia Muminka”

-10 października o godz.10.00

-11 października o godz. 10.00

,,Moja mama Gorylica”

12 października o godz.17.00

13 października o godz.14.00

NOC BIBLIOTEK to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja, której tegoroczne hasło brzmi ABSURD NIE CZYTAĆ- zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej edukacji i kultury.

Partnerzy:

Ɓiblioteka Szkoły Podstawowej w Wiśniowej

Obserwatorium Astronomiczne na Lubomirze

#NocBibliotek#AbsurdNieCzytać#bibliotekaWwiśniowej#bibliotekaPubliczna#pokazySłońca#ObserwatoriumAstronomiczne#Lubomir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze aktualności

Wiosenny wernisaż prac malarskich Leny Jach już za nami…Skip to content