NOC BIBLIOTEK

Program wydarzeń naszej Nocy Bibliotek (12 października) opierał się na tematyce kosmosu i astronomii. Rok 2023 obchodzony jest między innymi jako Rok Mikołaja Kopernika i dlatego chcieliśmy uczcić pamięć tego wybitnego astronoma, który udowodnił teorię heliocentryczną i zapoczątkował rewolucję naukową.

Noc Bibliotek rozpoczęliśmy spotkaniem dla dzieci z opowiadaniem ,,Kosmiczne przygody Bruma i Gruma” oraz wykonywaliśmy pracę plastyczną ROBOT- UFOLUDEK.

Na następnym spotkaniu wraz z przedszkolakami rozwiązywaliśmy astronomiczne zagadki oraz oglądaliśmy film ,,Pamiętniki Tatusia Muminka”.

O godzinie 13.00 i 15.00 odbyły się spotkania z dr Marcinem Cikałą – kierownikiem Obserwatorium Astronomicznego im. Tadeusza Banachiewicza – na których obserwowaliśmy Słońce teleskopem słonecznym, a później uczestniczyliśmy w wykładzie pt. Czym jest Słońce? Co napędza je do świecenia? Jak długo będzie jeszcze błyszczeć na niebie i co się z nim stanie? Była także okazja do zapoznania się z interesującymi doświadczeniami fizycznymi jak np. zapalanie świeczki dymem i później gaszenie jej niewidzialną wodą, sprawdzenie co szybciej spada: piórko, czy moneta.

Nasz program Nocy Bibliotek obejmował także projekcje filmów familijnych:

Pamiętniki Tatusia Muminka (wyświetlane w bibliotece 10, 11 i 12 października) oraz Moja mama Gorylica (wyświetlane 12 i 13 października).

Uczestnicy spotkań mogli zapoznać się także z wystawą książek o tematyce astronomicznej oraz spędzić miło czas przy ciepłej herbatce i małym co nieco.

Było bardzo ciekawie i kosmicznie.

Bardzo dziękujemy Panu dr Marcinowi Cikale za wspólne obserwacje Słońca oraz podzielenie się z nami wiedzą i różnymi ciekawostkami. Dziękujemy serdecznie za współpracę Pani Marysi Irzyk z Biblioteki Szkolnej w Wiśniowej, Panu Wójtowi Bogumił Pawlak, który również uczestniczył w tym wydarzeniu oraz wszystkim obecnym na Nocy Bibliotek.

Bajkowe Przedszkole / Niepubliczne Przedszkole Frajda / Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży – Wiśniowy Młyn / Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wiśniowej / Obserwatorium Astronomiczne na Lubomirze

#NocBibliotek#AbsurdNieCzytać#bibliotekaWwiśniowej#bibliotekaPubliczna#bibliotekaSzkolna#pokazySłońca#kosmos#MikołajKopernik#ObserwatoriumAstronomiczne#Lubomir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze aktualności

Wystawa: Call me Isza. Żeńszczyzna: żydowsko-polskie dziedzictwo kobietSkip to content