NOWOŚCI

Drodzy Czytelnicy!
NOWOŚCI są już w naszej bibliotece i mamy dobrą wiadomość, ponieważ prawie wszystkie książki z Waszych poleceń udało się zakupić. Dziękujemy serdecznie za wspaniałe polecajki!

Aktualnie przygotowujemy książki tak, aby można je było wypożyczyć.
Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda droga książki zanim trafi do Czytelnika?
– Pierwszym krokiem jest pozyskanie zasobów. Monitorujemy nowości rynku wydawniczego, a w doborze wartych zakupu publikacji pomagają nam m.in. zgłaszane przez Czytelników propozycje książek oraz recenzje.
– Nowe nabytki trafiają też do biblioteki w postaci darów. Jeżeli jakąś książkę już mamy to może ona zostać oddana na półkę ,,Książka w dobre ręce “, a stamtąd wszyscy chętni mogą zabrać książki do domu.
– Kolejnym etapem jest opracowanie książek. Najpierw układamy je alfabetycznie i liczymy, a następnie wpisujemy je do systemu bibliotecznego Libra NET. Książkom nadajemy sygnatury, a następnie otrzymują one pieczątkę, numer inwentarzowy oraz naklejki z kodem.
– Książki przechodzą jeszcze inne prace techniczne np. oprawianie w folię, a także naklejanie sygnatur na grzbiet książki.
– Opis bibliograficzny zawiera nie tylko imię i nazwisko autora, tytuł pozycji, lecz także hasła, które opisują książkę, informacje na temat wydania, numer ISBN, często też nazwę serii czy krótkie streszczenie.
– Po zakupie, wprowadzeniu do systemu i pracach technicznych, książka może już trafić na biblioteczną półkę.
– Proces wygląda na prosty i krótki, jednak jest czasochłonny i wymaga dużego skupienia.

Dziękujemy, że pomagacie nam w doborze księgozbioru, gdyż dzięki temu wspólnie kształtujemy naszą biblioteczną przestrzeń…!Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na INSTAGRAMIE, gdzie na bieżąco zamieszczamy nowości i polecajkihttps://www.instagram.com/gbp_wisniowa_?igsh=MWFicm4zOWVxMGZnYw==

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze aktualności

Wystawa: Call me Isza. Żeńszczyzna: żydowsko-polskie dziedzictwo kobietSkip to content